بازگشت به ابتدای سوالات

سوالات پیش از خرید:

سوالات متداول در مورد سرویس های نمایندگی:
دامنه (Domain) چیست ؟
دومین نامی است که برای آدرس دهی سایت شما در اینترنت استفاده می شود . به عنوان مثال parselectron.com
بازدید کنندگان ، با تایپ نام دامنه در مرورگر اینترنت ، می توانند وب سایت مورد نظر را مشاهده نمایند .

 

میزبانی وب (web hosting) چیست ؟
میزبانی وب ، یا وب هُستینگ این امکان را به شما می دهد که فایلهای وب سایت خود را بر روی هارد دیسک یک سرور در اینترنت قرار دهید تا کلیه کاربران اینترنت به آن دسترسی داشته باشند .

 

من به چقدر فضای هُستینگ نیاز دارم ؟
بسته به حجم فایلهای وب سایت خود ، باید فضای مورد نظر را انتخاب نمایید . سایتهای مالتی میدیا که از تصاویر ، موسیقی و فیلم استفاده می کنند به حجم بیشتری احتیاج دارند . سایتهایی که از متن استفاده می نمایند ، احتیاج به فضای بالایی ندارند . همچنین نصب نرم افزارهای داینامیک به عنوان مثال گالری تصاویر و یا وبلاگ ، به فضای بیشتری احتیاج خواهد داشت .

 

پهنای باند چیست ؟
میزان اطلاعاتی که توسط وب سایت شما و کاربران اینترنت مبادله می شوند ، پهنای باند سایت شما را اشغال خواهند کرد .
به عنوان مثال چنانچه فایلی 1 مگابایتی بر روی سایت شما باشد و 10 کاربر آن را دریافت نمایند ، 10 مگابایت از پهنای باند سایت شما مصرف خواهد شد . همچنین ، بازدید کنندگان در واقع با بازدید از صفحات وب سایت شما ، مقداری از پهنای باند را (بسته به حجم فایلهای سایت) مصرف خواهند نمود .
بنابراین وب سایتهایی با بازدید بالا به پهنای باند بیشتری احتیاج خواهند داشت . پهنای باند وب سایتها به صورت ماهیانه محاسبه خواهد شد .

 

سرور چیست ؟
سرورها کامپیوترهای قدرتمندی هستند که وب سایتها را میزبانی می کنند . این کامپیوترها باید از پهنای باند بسیار بالا و سخت افزار بسیار قدرتمندی برخوردار باشند تا بتوانند پاسخگوی هزاران بازدید کننده همزمان سایتهای میزبانی شده باشند .
شرایط نگهداری سرورها بسیار مهم است ، سرورها به دلیل اینکه همواره روشن هستند باید در محیطی قرار گیرند که دارای تهویه و دمای مناسب باشد . به محل نگهداری سرورها "دیتاسنتر" می گویند . دیتاسنترها باید دارای سیستم الکتریسیته پشتیبان (در صورت قطع برق) و شرایط فیزیکی و امنیتی مناسبی باشند .

 

آیا امکان ارتقا سرویس ها در هر زمان وجود دارد ؟
بله ، شما می توانید میزان فضای هوست و پهنای باند سایت خود را در هر زمان ، بدون آسیب به اطلاعات موجود روی سایت ، افزایش دهید .

 

آیا سرورهای شما از Front Page پشتیبانی می کنند ؟
بله . شما می توانید سایتهای طراحی شده توسط Front Page را در فضای وب سایت خود استفاده نمایید .

 

من در حال حاضر از سرویس دهنده دیگری استفاده می کنم . آیا می توانم وب سایت خود را به سرورهای شما منتقل کنم ؟
بله . در صورتی که وب سایت فعلی شما نیز از کنترل پنل استاندارد cPanel استفاده می نماید ، در صورت تمایل پارس الکترون عمل انتقال را به صورت رایگان برایتان انجام خواهد داد . در این مورد با بخش پشتیبانی تماس بگیرید .

 

آیا تبلیغات شما در سایت من نمایش داده خواهد شد ؟
خیر . هیچگونه تبلیغ و آگهی در سایت شما نمایش داده نمی شود . در صورتی که سایت شما توسط پارس الکترون طراحی شده باشد ، لینک کوچکی به عنوان طراح سایت در یکی از صفحات سایت شما قرار خواهد گرفت .

 

آیا من مالک دامنه ثبت شده برای سایتم هستم ؟
بله . دامنه با نام و مشخصات شما ثبت می شود و شما مالک قانونی آن هستید .

 

برای حفظ مالکیت دامنه ،همیشه مجبور به استفاده از سرویسهای شما خواهم بود ؟
خیر ، در هر زمان که مایل باشید می توانید دامنه خود را به سایر سرویس دهنده های میزبانی و ثبت دامنه منتقل نمایید .

 

آیا می توانم از دامنه ای که قبلا خودم ثبت کرده ام استفاده نمایم ؟
بله ، شما قادر هستید فقط سرویس های میزبانی وب ما را خریداری نمایید .

 

آیا من کنترل کامل بر روی فضای میزبانی خود خواهم داشت ؟
بله ، شما از طریق کنترل پنل اختصاصی هُستینگ خود ، کنترل کاملی بر روی آن خواهید داشت .

 

شما از چه نوع کنترل پنلی برای مشتریان استفاده می کنید ؟
کنترل پنل مشتریان ما ، کنترل پنل استاندارد cPanel می باشد .

 

مدت زمان استفاده از خدمات شما چقدر است ؟
دامنه و هوست ، به مدت یک سال ثبت خواهند شد . شما قادر به تمدید دامنه و فضای وب خود برای سالهای آینده می باشید .

 

زمان تمدید دامنه و هوست چه موقع است ؟
در هر زمان که مایل باشید ، پیش از پایان اعتبار یک ساله دامنه و فضای میزبانی، قادر به تمدید آن برای سال آینده هستید .

 

چه نرم افزارها و امکاناتی بر روی سایت من وجود خواهد داشت ؟
از طریق کنترل پنل فضای میزبانی خود ، قادر به ایجاد اکانت های ایمیل با نام وب سایت خود ، ایجاد دیتابیس ، ایجاد زیر دامنه (Sub Domain) ، ایجاد و تغییر کاربران FTP ، تغییر کلمات عبور ، و بسیاری از اقدامات مدیریتی دیگر خواهید بود .
همچنین نرم افزارهای امنیتی ضد ویروس و فایروال بر روی سرورها اجرا شده اند و امنیت اطلاعات وب سایت شما را افزایش می دهند.

 

سرورهای شما از چه سیستم عاملی استفاده می کنند ؟
سرورهای ما از سیستم عامل کد باز لینوکس استفاده می کنند و به دلیل به روز بودن و نصب آخرین پچ های امنیتی ، همواره را در بالاترین سطح امنیت و کیفیت قرار دارند .

 

آیا PHP و ASP بر روی سرورهای شما قابل اجرا هستند ؟
PHP بر روی سرورهای لینوکس به راحتی قابل اجرا می باشد و در واقع یکی از زبان های برنامه نویسی است که ویژه لینوکس طراحی شده و توسعه یافته است .
ASP فقط بر روی سرورهای ویندوز قابل اجرا می باشد و بر روی سرورهای لینوکس اجرا نخواهد شد .

 

آیا برای استفاده از هُستینگ لینوکس ، باید سیستم عامل لینوکس را بر روی کامپیوتر خود نصب کنم ؟
خیر ، شما می توانید از هر نوع سیستم عاملی که بر روی کامپیوتر شما نصب شده برای دسترسی به کنترل پنل و مدیریت وب سایت خود استفاده نمایید . از جمله سیستم عامل ویندوز ، لینوکس ، مک و ...
کنترل پنل وب سایت یک رابط گرافیکی تحت وب می باشد و به صورت مجزا از نوع سیستم عامل و یا نرم افزارهای نصب شده شما فعالیت خواهد نمود.

 

سرویس نمایندگی (Reseller) چیست؟
از طریق خرید یک سرویس نمایندگی فروش هوست (ریسلر) می توانید فضای خریداری شده را به مشتریان خود به فروش برسانید . شما قادر خواهید بود از طریق کنترل پنل WHM پکیج های هُستینگ مورد نظر خود را با حجم ، پهنای باند و امکانات متفاوت (از قبیل تعداد ایمیل ، تعداد ساب دومین و ...) ایجاد نمایید .
تعیین قیمت پکیج های هُستینگ کاملا در اختیار شما می باشد . سرویس های نمایندگی فروش فضا ، به ویژه جهت افرادی همانند طراحان وب سایت و شرکتهای کامپیوتری که قصد ایجاد بخش فروش هُستینگ را دارند مناسب است .
یک طراح سایت می تواند میزبان سایتهای مشتریان خود باشد . یک شرکت فعال در زمینه کامپیوتر و یا اطلاع رسانی ، یک کافی نت و یا حتی یک فروشگاه کوچک کامپیوتر ، می تواند بخش میزبانی وب خود را دایر نماید .
با فروش هُستینگ ، شما وارد دنیای تجارت آنلاین شده اید . حتی می توانید فقط با داشتن یک وب سایت از این راه کسب درآمد نمایید .

 

کنترل پنلی که در اختیار نمایندگان قرار می گیرد چیست؟
سرورهای ما از سیستم عامل قدرتمند و امن لینوکس استفاده می کنند . کنترل پنلی که در اختیار فروشنده هُستینگ قرار می گیرد WHM و کنترل پنلی که در اختیار مشتریان وی قرار می گیرد cPanel خواهد بود .
مشاهده دموی WHM :
http://demo.cpanel.net:2086/login/?user=demo&pass=demo
user name: demo password: demo
مشاهده دموی cPanel:
http://x3demob.cpx3demo.com:2082/login/?user=x3demob&pass=x3demob
user name: demo password: demo

تذکر : این دمو فقط جهت نمایش کلی کنترل پنل های یاد شده می باشد .مشخصات سخت افزاری سرور اصلی و مشخصات سخت افزاری سرور دمو متفاوت است . همچنین برخی از امکانات پنل های اصلی و پنل های دمو ممکن است متفاوت باشند .

 

DNS یا Name Server اختصاصی چیست؟
هر نماینده فروش هُستینگ ، 2 Name Server اختصاصی دریافت خواهد کرد .
به عنوان مثال : ns1.yourdomain.com ns2.yourdomain.com به این ترتیب ، مشتریان شما، DNS دامنه های خود را بر روی Name Server های وب سایت شما قرار خواهند داد و تجارت هُستینگ شما به صورت کاملا مستقل و مجزا انجام خواهد شد .

 

Over Selling چیست؟
این قابلیت به شما اجازه می دهد تا زمانی که فضا و پهنای باند واقعی پکیج شما اشغال نشده ، به فروش وب سایت (با حجم و پهنای باند دلخواه) ادامه دهید . به عنوان مثال بر روی یک پکیج 6 گیگابایتی ، در صورتی که قابلیت Over Selling فعال نباشد ، شما تنها قادر به ایجاد 6 پکیج 1 گیگابایتی خواهید بود و از آن پس قادر به فروش هیچ سایت دیگری نیستید .
در صورتی که فعال بودن Over Selling این اجازه را به شما می دهد که تا زمانی که فضای واقعی پکیج شما اشغال نشده ، به هر تعداد ، به فروش هُستینگ ادامه دهید .
به عنوان مثال می توانید بر روی یک پکیج 6 گیگابایتی، تا زمانی که فضای واقعی شما اشغال نشده ، 12 (یا بیشتر) فضای 1 گیگابایتی به فروش برسانید و در کنار آن پکیج های مختلف دیگر با حجم های متفاوت نیز ایجاد نمایید و آنها را نیز به فروش برسانید .